NovuMind wygrywa amerykańsko-chińską transgraniczną nagrodę w zakresie innowacji przyznawaną przez SVIEF

LAS VEGAS, 13 stycznia 2018 r. – Wieczorem, 9 stycznia w Las Vegas w trakcie największych na świecie, corocznych targów technologii konsumenckiej CES 2018 organizacja innowacji i przedsiębiorczości Silicon Valley Technology Innovation and Entrepreneurship Forum (SVIEF) ogłosiła zwycięzców nagrody w zakresie innowacji. Firma typu startup NovuMind, która zaprojektowała chip na bazie sztucznej inteligencji, zdobyła amerykańsko-chińską transgraniczną nagrodę w zakresie innowacji na gali Oskarów Doliny Krzemowej, wywierając niezapomniane wrażenia na publiczności, inwestorach i ekspertach technologicznych.

The moment when 30 companies were awarded with Top 30 Innovation Award on this year’s SVIEF Tech Night
The moment when 30 companies were awarded with Top 30 Innovation Award on this year’s SVIEF Tech Night

Wieczór amerykańsko-chińskich transgranicznych nagród w zakresie innowacji na targach CES 2018 organizowany jest przez SVIEF. Od 2011 roku organizacja SVIEF jest największym ośrodkiem wsparcia innowacji i współpracy biznesowej Chin i USA w Dolinie Krzemowej. W tym roku firma typu startup z Doliny Krzemowej NovuMind zaprezentowała na targach CES 2018 swój pierwszy produkt ASIC NovuTensor. Chip zaprojektowano specjalnie z myślą o sztucznych sieciach neuronowych, wykorzystując bardzo małe (3×3) filtry splotowe.

– Jako nasz pierwszy chip sztucznej inteligencji, NovuTensor po raz pierwszy jest prezentowany właśnie tu, w Las Vegas na targach CES 2018. Jest to najbardziej wydajny energetycznie chip sztucznej inteligencji na świecie. Umożliwiając obsługę pełnego stosu, chip NovuMind wspiera tradycyjne przedsiębiorstwa w utworzeniu najpotężniejszych możliwych funkcji sztucznej inteligencji. A wszystko to w dwóch krokach: wytrenuj raz, a potem zaimplementuj sztuczną inteligencję w dowolnych zastosowaniach – wyjaśnił dr Bin Zhou, prezes firmy NovuMind China.

W ramach zaawansowanej przedsiębiorczości na polu sztucznej inteligencji firma NovuMind pracuje nad polepszaniem życia przez sztuczną inteligencję, dzięki której rzeczy myślą. Poprzez przełomowe, opracowywane wewnątrz firmy rozwiązania sztucznej inteligencji firma NovuMind łączy duże dane, wysoką wydajność i programowanie heterogeniczne w celu zmiany internetu rzeczy (IoT) w inteligentny internet rzeczy (tzw. I2oT).

Dr Ren Wu, założyciel i główny dyrektor wykonawczy firmy NovuMind założył firmę w sierpniu 2016 r., a wcześniej zasłużył się jako naukowiec w Baidu. Obecnie zespół NovuMind obejmuje 50 pracowników, w tym 35 inżynierów w Stanach Zjednoczonych i 15 w Pekinie. Pierwszy chip na bazie sztucznej inteligencji firmy NovuTensor, z założenia przeznaczony do prototypowania, po raz pierwszy przedstawiany jest publicznie na targach CES 2018. Chip osiąga aż 15 teraflopów wydajności (ToP), wykorzystując mniej niż 5 watów.

Firma NovuMind posuwa się naprzód na rynku akceleratorów głębokiego uczenia się w urządzeniach brzegowych, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony producentów. Zgodnie z oświadczeniem dr. Wu firma NovuMind przeprowadza kolejną rundę inwestycji po zdobyciu 15,2 milionów dolarów w serii A w grudniu 2016 r. Jak twierdzi Mike Li, wiceprezes firmy NovuMind w zakresie inżynierii IC, drugi chip firmy, który będzie wykorzystywał mniej niż jeden wat zostanie wprowadzony na rynek w połowie roku 2018.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/628008/NOVUMIND_award_SVIEF.jpg

SOURCE NovuMind

Powered by WPeMatico

You might like

About the Author: Carrie Brunner

Carrie Brunner grew up in a small town in northern New Brunswick. She studied chemistry in college, graduated, and married her husband one month later. They were then blessed with two baby boys within the first four years of marriage. Having babies gave their family a desire to return to the old paths – to nourish their family with traditional, homegrown foods; rid their home of toxic chemicals and petroleum products; and give their boys a chance to know a simple, sustainable way of life. They are currently building a homestead from scratch on two little acres in central Texas. There’s a lot to be done to become somewhat self-sufficient, but they are debt-free and get to spend their days living this simple, good life together with their five young children. Carrie writes mostly on provincial stories.
%d bloggers like this: